منوی اصلی
بیناباج
در نظر سنجی وبلاگ شرکت کنید.
 • مجتبی تقوایی دوشنبه 31 فروردین 1394 09:32 ق.ظ نظرات ()

  این روز، روز شریفى است و برای آن چند عمل ذکر شده است:

  1) روزه .

  روایت شده که حضرت نوح علیه السلام در این روز به کشتى سوار شد و به کسانى که همراه او بودند امر فرمود روزه بگیرند که هر کس این روز را روزه بگیرد، آتش جهنم یک سال از او دور شود .

  2) غسل .

  3) زیارت امام حسین علیه السلام.

  از امام جعفر صادق علیه السلام که روایت است که: هر کس امام حسین علیه السلام را در روز اول رجب زیارت کند، خداوند او را بیامرزدالبته قابل ذکر است که زیارت از راه دور هم مورد قبول است

  4) بخواند دعاى طویلى که سیّد در اقبال نقل فرموده .
  5) شروع کند به نماز سلمان (رض) بدین طریق که ده رکعت نماز گذارد و بعد ازهر دو رکعت سلام دهد و در هر رکعت یک مرتبه حمد و سه مرتبه سوره توحید و سه مرتبهقُلْ یا اَیُّهَا الْکافِرُونَ بخواند و بعد از هر سلام دستها را بلند کند و بگوید :
  لا اِلهَ اِلا اللّهُ وَحْدَهُ لا شَریکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَلَهُ الْحَمْدُیُحْیى وَیُمیتُ وَهُو حَىُّ لا یَمُوتُ بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَهُوَ عَلى کُلِّشَىْءٍقَدیرٌ َ پس بگوید: اَللّهُمَّ لا مانِعَ لِما اَعْطَیْتَ وَلا مُعْطِىَ لِما مَنَعْتَ وَلا یَنْفَعُ ذَاالْجَدِّمِنْکَ الْجَدُّ
  معبودى نیست جز خداى یگانه که شریک ندارد فرمانروایى از آن او است و ستایشمخصوص او است زنده مى کند و مى میراند و او است زنده اى که هرگز نمیرد هر چه خیر است بدست او است و او بر هر چیزى توانا استخدایا جلوگیرىنیست از آنچه تو عطا کنى و عطابخشى نیست براى آنکس که تو منعش کنى و کوشش شخصکوشا او را از تو بى نیاز نکند
  پس دستها را بر روى خود کشد و در روز نیمهماه نیز این نماز را بهمین کیفیّت بخواند لکن عوض این دعا بعد از عَلى کُلِّشَىْءٍقَدیرٌ بگوید:  اِلها واحِدا اَحَدا فَرْدا صَمَدا لَمْ یَتَّخِذْ صاحِبَةً وَلا وَلَدا
  و در روز آخر ماه نیز چنین کند لکن بعداز عَلى کُلِّشَىْءٍ قَدیرٌ بگوید :
  وَصَلَّى اللّهُ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ وَلا حَوْلَ وَلاقُوَّةَ اِلاّ بِاللّهِ الْعَلِىِّ الْعَظیمِ
  پس دستها را بر روى خود بکشد و حاجت خودرا بطلبد و از فوائد این نماز نباید غفلت نمود که آن بسیار است .
  از براى حضرت سلمان نیز نماز دیگرى است در روز اوّل این ماه ده رکعت در هر رکعت حمد یکمرتبه و توحید سه مرتبه با فضیلت بسیار که مجملش آمرزش گناهان و محفوظ بودن از فتنه قبر و عذاب روز قیامت و رفتن جُذام و بَرَص و ذات الجنب از خواننده آن است و سیّد نیز براى این روز چهار رکعت نماز نقل کرده هر که خواهد به اقبال مراجعه کند.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 31 فروردین 1394 09:32 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی دوشنبه 31 فروردین 1394 09:26 ق.ظ نظرات ()

  آخرین ویرایش: دوشنبه 31 فروردین 1394 09:27 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی دوشنبه 31 فروردین 1394 09:22 ق.ظ نظرات ()


  ماه رجب از ارزش و شرافت بسیار بالایی برخوردار است و این شرافت و ارزش بدان دلیل است كه این ماه یكی از ماههای حرام و یكی از زمانهای ویژه‌ دعا است. بر پایه برخی از روایات این ماه، ماه حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) است. همانگونه كه ماه شعبان ماه حضرت رسول و ماه رمضان ماه خداست در این ماه پر فضیلت روزه و شب زنده‌ داری بسیار مورد تأكید و سفارش قرار گرفته است به خصوص در نخستین شب آن كه یكی از شبهای چهارگانه‌ای است كه درباره احیا وشب زنده‌ داری آن سفارشات فراوانی بیان شده است. از شرافت‌های دیگر این ماه روز بیست و هفتم این ماه است كه روز بعثت رسول اعظم (صلی الله علیه و آله) است، روزی كه رحمت رحیمیه خداوند در آن به طور كامل و تمام تجلی پیدا كرده است. پیامبر اكرم (صلی الله علیه و آله) در مورد شرافت ماه رجب می‌فرمایند: رجب شهر الله الاصم است و بدان سبب آن را اصم نامیدند كه هیچ ماهی به پایه عظمت آن نمی‌رسد. مردم زمان جاهلیت به رجب حرمت می‌نهادند و آنگاه كه اسلام درخشیدن گرفت بر حرمت آن افزود. بدانید كه رجب ماه خدا، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است...
   


  31 فروردین مصادفه با اول رجب و
  اول رجب مصادف شده با روز دوشنبه ختم واقعه مشکل گشاست...

  (( برای گرفتن حاجت ))

  ادعیه ای وارد شده است که یکی از این ادعیه ختم سوره واقعه به مدت 14 روز و شروع آن از اول ماه ( ماه قمری ) است که در روز دوشنبه واقع شده باشد

   
  خصوصیات این ختم

   مجرب بودن این عمل برای حاجات معنوی و بخصوص برطرف شدن گرفتاریهای مادی حتی نجات از مرگ و وسعت رزق و روزی و تسهیل امور مهم مورد تاکید است ...


  طریقه ختم
  1.  شروع از اول ماهی که دوشنبه باشد باشد مثل ماه رجب سال 1436 قمری (1394 شمسی)که اول آن در روز دوشنبه است.
  2.  این عمل به مدت چهارده روز انجام شود.
  3.  روز اول یک مرتبه سوره واقعه خوانده شود،  روز دوم دو مرتبه و.... روز چهادرهم چهارده مرتبه. 
  بعد از قرائت هر روز دعای زیر خوانده می شود

  بسم الله الرحمن الرحیم 
  یا مُسَبِّبَ الاَسبابِ وَ یا مُفَتِّحَ الاَبوابِ یَسِّر عَلَینا الحِسابَ وَ سَهِّل عَلَینا العِقابَ. 
  اَللّهُمَّ اِنْ کانَ رِزْقی فِی السَّماءِ فَأنْزِلْهُ وَ اِنْ کانَ فِی الْاَرْضِ فَأخْرِجْهُ وَ اِنْ کانَ بَعیداً
  آخرین ویرایش: دوشنبه 31 فروردین 1394 09:25 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی یکشنبه 30 فروردین 1394 02:41 ب.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: یکشنبه 30 فروردین 1394 02:59 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی یکشنبه 30 فروردین 1394 11:52 ق.ظ نظرات ()
  آثار علمی نماز

  ایستادن در حالت نماز باعث تقویت حالت تعادلی بدن شده و قسمت مرکزی مخچه که محل کنترل اعمال و حرکات ارادی است را تقویت می کند و این عمل باعث میشود فرد با صرف کمترین نیرو و انرژی به انجام صحیح حرکات بعدی بپردازد. نماز قسمت فوقانی بدن را پرورش داده و ستون مهره ها را تقویت کرده و آن را در حالت مستقیم نگاه می دارد وقتی چشمها در حالت نماز ثابت می ماند جریان فکر هم خود به خود آرام شده و در نتیجه تمرکز فکر افزایش می یابد. ثابت ماندن چشم باعث بهبود ضعف و نواقصی  مانند نزدیک بینی می شود و به لحاظ روانی این حالت باعث افزایش مقاومت عصبی فرد شده و بی خوابی و افکار نا آرام را از انسان دور می کند. تقویت احشاء و  ماهیچه های شکم , حفظ سلامت دستگاه گوارش و رفع یبوست مزمن سوء هاضمه و بی اشتهایی از دیگر خواص نماز خواندن و رکوع در نماز است. کارشناسان می گویند در حالت رکوع ماهیچه های اطراف ستون مهره ها منبسط می شود که در  متعادل و آرام کردن سمپاتیک موثر است. مدت زمان خواندن ذکر رکوع نیز باعث تقویت  عضلات صورت و گردن ساق پا و رانها می شودو به این ترتیب به جریان خون در  قسمتهای مختلف بدن سرعت می بخشد. تنظیم متابولیسم بدن فراهم نمودن زمینه از بین رفتن اکثر بیماری ها از بدن , کمک به افزایش حالت استواری و استحکام مغز و بهبود ناراحتی های تناسلی و نارسایی های تخمدان از دیگر خواص رکوع در نماز است سجده نیز ستون مهره های بدن را تقویت کرده و دردهای سیاتیک را آرام می کند. 
  سجده علاوه بر از بین بردن یبوست و سوء هاضمه ,پرده دیافراگم را تقویت کرده و به دفع مواد زاید بدن به دلیل فشرده شدن منطقه شکمی کمک می کند. سجده همچنین باعث افزایش جریان خون در سر شده که این امر با تغذیه این غدد باعث حفظ شادابی , زیبایی و طراوت پوست می شود. حالات سجده به واسطه باز شدن مهره ها از یکدیگر باعث کشیده شدن اعصابیکه قسمتهای مختلف بدن را به مغز وصل می کند,شده و این اعصاب را در یک حالت تعادلی قرار می دهد که این عمل برای  سلامت انسان بسیار حائز اهمیت است سجده باعث آسودگی و آرامش در فرد  شده و عصبانیت را تسکین می دهد
   استحکام بخشیدن و تقویت عضلات پاها و ران ها , کمک به نفخ معده و روده , بهبود فتق , از خواص نشستن بعد نماز است. روشن است که نماز فلسفی خاص خود را دارد که معراج مومن و مایه ی قرب به حق است و آن را باید فقط برای خداوند تعالی خواند و نه به انگزه فواید و آثاری از این دست, ولی آگاهی از این دست نظرات علمی  نیز می تواند برای برخی مفید باشد
  آخرین ویرایش: یکشنبه 30 فروردین 1394 11:52 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی شنبه 29 فروردین 1394 11:20 ق.ظ نظرات ()
  ۲۰ اندرز از پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله درباره خوردن و آشامیدن (برگرفته از کتاب روش تندرستی در اسلام، ترجمه طب النبی صلی الله علیه و آله) :

  ۱ - ما قومی هستیم که تا گرسنه نشدیم نمی‌خوریم و چون خوردیم سیر نشده از غذا دست می‎کشیم.

  ۲ - معده محل هر بیماری و پرهیز، سرآمد هر دارویی است.

  ۳ - معده حوض بدن و رگها بر آن وارد است، پس اگر معده سالم باشد رگها هم سالم هستند و اگر مریض باشد رگها هم بیمار خواهند شد.

  ۴ - فرزند آدم هیچ ظرفی را پر نکرد که بدتر از شکم او باشد. فرزند آدم گمان می‎کند که خوردن زیاد، صلب او را محکم‎تر می‎کند. اگر به ناچار باید خورد، بهتر است که یک سوم آن برای غذا و یک سوم دیگر برای آب و یک سوم دیگر برای تنفس باشد.

  ۵ - از پرخوری دوری کنید که آن بدن را به فساد می‎کشاند و باعث بیماری می‎شود و سبب می‎شود که عبادت از روی کسالت باشد. (حال عبادت را از انسان می‎گیرد)

  توضیح آنکه در قرآن کریم هم می‎خوانیم : کلوا و اشربوا و لا تسرفوا (سوره مبارکه اعراف، آیه ۳۱) یعنی بخورید و بیاشامید (ولی) اسراف و زیاده‎روی نکنید.

  ۶ - کاسه برای کسی که آن را بلیسد طلب آمرزش می‎کند.

  توضیح آنکه متأسفانه امروزه در بسیاری از رستورانها و تالارها در جریان مراسم جشن و غیره غذا با مقادیر زیاد اسراف و دور ریخته می‎شود و ته‎مانده ظروف رها می‌شوند. شاید این بیان نورانی حاوی پیامی به ما هم باشد که غذا را به اندازه در ظرف خود برداریم و نیم‎خورده را رها نکنیم و دور نریزیم.

  ۷ - بهترین غذای شما نان و بهترین میوه‎ی شما انگور است.

  ۸ - نان را با چاقو برش ندهید و آن را گرامی بدارید که خدای سبحان آن را گرامی داشته است.

  توضیح آنکه لازم است به نان (به عنوان برکتی عظیم) احترام گذاشته شود و این سنت زیبا که اگر نان را در خیابان یا کوچه ببینیم برداریم و به کناری بگذاریم تا زیر پای عابرین نباشد از جمله موارد تکریم نان است. گاهی دیده می‎شود که با بی‎توجهی در نانوایی‎ها، نان به سوی میز جلوی مشتری پرتاب می‎شود و نظایر آن که باید در این خصوص احترام را در پیش گرفت.

  ۹ - سرور نوشیدنی‎های دنیا و آخرت، آب است.

  ۱۰ - (غذای خود را) با نمک شروع کنید که آن دوای هفتاد درد است.

  ۱۱ - وقتی میل به آب داشتید، آن را به صورت مکیدن بخورید و پی در پی (یکسره و یکجا) ننوشید.

  ۱۲ - هر کس به خوردن زیاد غذا و آب عادت کند قلبش دچار قساوت (سنگدلی) می‎شود.

  ۱۳ - هر کس چهل روز گوشت نخورد اخلاقش بد می‎شود و قلبش دچار قساوت می‎شود.

  توضیح آنکه زیاد خوردن گوشت توصیه نشده و حتی از آن نهی هم شده‎ایم لیکن نباید به رژیم‎های صرفاً بدون گوشت (مثلاً رژیم‎های گیاهخواری یا خام‎خواری محض) هم رو آورد.

  ۱۴ - خداوند سبحان به یکی از پیامبران خود که از ضعف شکایت کرده بود وحی کرد که گوشت را با شیر بپزد که شفا و برکت در آنهاست.

  ۱۵ - برنج در میان غذاها مانند رئیس در میان قوم است.

  ۱۶ - هیچ چیز جز شیر جای خوردن و آشامیدن را نمی‎گیرد.

  توضیح آنکه امروزه شیر را غذایی کامل می‎دانند و ذکر اهمیت مصرف شیر از حوصله این نوشته خارج است.

  ۱۷ - بر شما باد عسل، سوگند به کسی که جانم در دست اوست خانه‎ای نیست که در آن عسل باشد مگر اینکه فرشتگان برای ساکنان آن خانه طلب آمرزش می‎کنند. پس اگر کسی عسل بخورد هزار دوا در درون او وارد می‎شود و هزارهزار بیماری از او خارج می‎شود و اگر در حالی که عسل در درون اوست بمیرد، بدن او را آتش نمی‎گیرد.

  ۱۸ - هر کس حافظه بخواهد عسل بخورد.

  ۱۹ - وقتی زنی بچه‎ای به دنیا آورد نخستین چیزی که آن زن می‎خورد رطب و خرمای شیرین باشد، زیرا اگر بهتر از آن چیزی بود خداوند سبحان به مریم (سلام الله علیها) وقتی عیسی (علیه السلام) را به دنیا آورد، عطا می‎فرمود.

  ۲۰ - خانه‌ای که در آن خرما نباشد در واقع غذایی در آن نیست.
  آخرین ویرایش: شنبه 29 فروردین 1394 11:22 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی شنبه 29 فروردین 1394 10:26 ق.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: شنبه 29 فروردین 1394 10:27 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی شنبه 29 فروردین 1394 10:25 ق.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: شنبه 29 فروردین 1394 10:26 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی شنبه 29 فروردین 1394 10:24 ق.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: شنبه 29 فروردین 1394 10:25 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی شنبه 29 فروردین 1394 09:18 ق.ظ نظرات ()

  قدیما شبا بالا پشت بوم میخوابیدیم و ستاره ها رو می شمردیم و دلمون به وسعت یه آسمون بود.
  این روزها چشم میندازیم به سقف محقر اتاقمون و گرفتاری هامونو می شمریم ...

  قدیما یه تلویزیون سیاه و سفید داشتیم و یه دنیای رنگی ...
  این روزا تلویزیونای رنگی و سه بعدی و یه دنیای خاکستری ...

  قدیما اگه نون و تخم مرغ تموم میشد ، راحت می پریدیم و زنگ همسایه رو هر ساعتی از شبانه روز می زدیم و کلی باهاش می خندیدیم ...
  این روز ها اگه همزمان ، درب واحد اونا باز شه بر میگردیم تا که مجبور نشیم باهاش سلام علیک کنیم ...

  قدیما از هر فرصتی استفاده می کردیم که با دوستا و فامیل ارتباط داشته باشیم چه با نامه چه کارت پستال و چه حضوری ...
  این روزها با "بهترین دستگاه های رسانه ای" هم ، ارتباط با هم نداریم ...

  قدیما تو یه محله جدید هم که می رفتیم با دقت و اشتیاق به همه جا نگاه می کردیم ...
  این روزها دنیا را از پشت دوربینای عکاسی و فیلمبرداری می بینیم ...

  قدیما یه پنجشنبه جمعه بود و یه خونه پدر بزرگه با فک و فامیل ...
  این روزا پر از تعطیلی ، ولی کو پدربزرگه؟
  کو اون فامیل ?
  کو اون خونه ؟


  آخرین ویرایش: شنبه 29 فروردین 1394 09:21 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی چهارشنبه 26 فروردین 1394 01:17 ب.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی چهارشنبه 26 فروردین 1394 01:17 ب.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی چهارشنبه 26 فروردین 1394 01:16 ب.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی سه شنبه 25 فروردین 1394 02:08 ب.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی سه شنبه 25 فروردین 1394 10:30 ق.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی سه شنبه 25 فروردین 1394 10:08 ق.ظ نظرات ()

  بنای تاریخی آب انبار حاج ملاحسین در روستای کارشک از روستاهای بخش نیمبلوک شهرستان قاین قرار گرفته است. این بنا که یکی از واحدهای معماری مجموعه ای تاریخی شامل حمام، پل وامامزاده عبدالله است، دارای سردر وروردی، پلکان، پاشیر، مخزن آب و پوشش مخزن می باشد. عمده مصالح استفاده شده در بنا عبارتند از: آجر، گچ و ملات ساروج. ورودی بنا دارای طاقی جناغی است و بلافاصله پس از ورودی، پلکان و سپس پاشیر قرار دارد.

   

  مخزن آب انبار استوانه ای بوده و با سنگ، آجر و ملات ساروج بنا شده است. پوشش مخرن گنبد عرقچین است که بر روی سطح دایره بنا شده است. سطح خارجی مخزن در سالهای اخیر با سیمان اندود شده. این بنا در زلزله سال 1347 دچار آسیبهایی شده و  پس از آن قسمت سر در آن بازسازی شده است . تفاوت در نحوه اجرای کار وبند کشی نکردن حد فاصل آجرها کاملا گویای این مسئله است.

   

  از این بنا سنگ لوح یا هیچگونه نوشته ای که بیانگر قدمت وتاریخ ساخت آن باشد به دست نیامده است اما از روی بعضی شواهد میتوان قدمت آنرا تخمین زد. این بنا به همراه حمام، امامزاده عبدالله، وپل کارشک درحقیقت یک مجموعه راشکل میدهند وبا توجه به اینکه زمان ساخت حمام وبنای اصلی امامزاده عبدالله به دوره صفوی برمیگردد زمان ساخت آب انبار نیز به دوره صفوی تعلق دارد. البته لازم به ذکر است که براثر زلزله سال 1347 این بنا دچار آسیب شده وسردر آن فرو ریخته که بعدا باز سازی گردیده است.
   


  آب انبار کارشک
  آخرین ویرایش: سه شنبه 25 فروردین 1394 10:09 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی دوشنبه 24 فروردین 1394 09:42 ق.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی یکشنبه 23 فروردین 1394 11:21 ق.ظ نظرات ()

  پس از 11 سال زوجی صاحب فرزند پسری شدند. آن دو عاشق هم بودند و پسرشان را بسیار دوست داشتند. فرزندشان حدوداً دو ساله بود که روزی مرد بطری باز یک دارو را در وسط آشپزخانه مشاهده کرد و چون برای رسیدن به محل کار دیرش شده بود به همسرش گفت که درب بطری را ببندد و آنرا در قفسه قرار دهد. مادر پر مشغله موضوع را به کل فراموش کرد.

   

  پسر بچه کوچک بطری را دید و رنگ آن توجهش را جلب کرد به سمتش رفت و همه آنرا خورد. او دچار مسمومیت شدید شد و به زمین افتاد. مادرش سریع او را به بیمارستان رساند ولی شدت مسمومیت به حدی بود که آن کودک جان سپرد. مادر بهت زده شد و بسیار از اینکه با شوهرش مواجه شود وحشت داشت.

   

  وقتی شوهر پریشان حال به بیمارستان آمد و دید که فرزندش از دنیا رفته رو به همسرش کرد و فقط سه کلمه بزبان آورد.

   

  فکر میکنید آن سه کلمه چه بودند؟

  شوهر فقط گفت: "عزیزم دوستت دارم!"

   

  عکس العمل کاملاً غیر منتظره شوهر یک رفتار فراکُنشی بود. کودک مرده بود و برگشتنش به زندگی محال. هیچ نکته ای برای خطا کار دانستن مادر وجود نداشت. بعلاوه اگر او وقت میگذاشت و خودش بطری را سرجایش قرار می داد، آن اتفاق نمی افتاد. هیچ دلیلی برای مقصر دانستن وجود ندارد. مادر نیز تنها فرزندش را از دست داده و تنها چیزی که در آن لحظه نیاز داشت دلداری و همدردی از طرف شوهرش بود. آن همان چیزی بود که شوهرش به وی داد.

   

  گاهی اوقات ما وقتمان را برای یافتن مقصر و مسئول یک رخداد صرف می کنیم، چه در روابط، چه محل کار یا افرادی که می شناسیم و فراموش می کنیم کمی ملایمت و تعادل برای حمایت از روابط انسانی باید داشته باشیم. در نهایت، آیا نباید بخشیدن کسی که دوستش داریم آسان ترین کار ممکن در دنیا باشد؟ داشته هایتان را گرامی بدارید. غم ها، دردها و رنجهایتان را با نبخشیدن دوچندان نکنید.

   

  اگر هرکسی می توانست با این نوع طرز فکر به زندگی بنگرد، مشکلات بسیار کمتری در دنیا وجود می داشت.

   

  حسادت ها، رشک ها و بی میلی ها برای بخشیدن دیگران، و همچنین خودخواهی و ترس را از خود دور کنید و خواهید دید که مشکلات آنچنان هم که شما می پندارید حاد نیستند.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 23 فروردین 1394 11:25 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی یکشنبه 23 فروردین 1394 11:17 ق.ظ نظرات ()

  یک مرد پس از ۲ سال خدمت پی برد که ترفیع نمی گیرد، انتقال نمی یابد، حقوقش افزایش نمی یابد، تشویق نمی شود. بنابراین او تصمیم گرفت که پیش مدیر منابع انسانی برود. مدیر با لبخند او را دعوت به نشستن و شنیدن یک نصیحت کرد: «از تو به خاطر ۱ یا ۲ روز کاری که تو واقعاً انجام می دهی، تقدیر نمی شود.»
  مرد از شنیدن آن جمله شگفت زده شد اما مدیر شروع به توضیح نمود.


  مدیر : یک سال چند روز دارد؟
  مرد: ۳۶۵ روز، بعضی مواقع ۳۶۶.
  مدیر: یک روز چند ساعت است؟
  مرد: ۲۴ ساعت
  مدیر: تو چند ساعت در روز کار می کنی؟
  مرد: از ۱۰صبح تا ۶ بعدازظهر؛ ۸ ساعت در روز.
  مدیر: بنابراین تو چه کسری از روز را کار می کنی؟
  مرد: ۳/۱
  مدیر: خوبت باشه!! ۳/۱ از ۳۶۶ چند روز می شود؟
  مرد: ۱۲۲ روز.
  مدیر: آیا تو تعطیلات آخر هفته را کار می کنی؟
  مرد: نه آقا.
  مدیر: در یک سال چند روز تعطیلات آخر هفته وجود دارد؟
  مرد: ۵۲ روز شنبه و ۵۲ روز یکشنبه، برابر با ۱۰۴ روز.
  مدیر: متشکرم. اگر تو ۱۰۴ روز را از ۱۲۲ روز کم کنی، چند روز باقی می ماند؟
  مرد:۱۸ روز.
  مدیر: من به تو اجازه می دهم که در تا ۲ هفته در سال از مرخصی استعلاجی استفاده کنی .حال اگر ۱۴ روز از ۱۸ روز کم کنی ، چند روز باقی می ماند؟
  مرد: ۴ روز.
  مدیر: آیا تو در روز جمهوری (یکی از تعطیلات رسمی می باشد) کار می کنی؟
  مرد: نه آقا.
  مدیر: آیا تو در روز استقلال (یکی دیگر از تعطیلات رسمی می باشد) کار می کنی؟
  مرد: نه آقا.
  مدیر: بنابراین چند روز باقی می ماند؟
  مرد: ۲ روز آقا.
  مدیر: آیا تو در روز اول سال به سر کار می روی؟
  مرد: نه آقا.
  مدیر :بنابراین چند روز باقی می ماند؟
  مرد: ۱روز آقا.
  مدیر: آیا تو در روز کریسمس کار می کنی؟
  مرد: نه آقا.
  مدیر: بنابراین چند روز باقی می ماند؟
  مرد: هیچی آقا.
  مدیر: پس تو چه ادعایی داری؟
  مرد: !!!


  آخرین ویرایش: یکشنبه 23 فروردین 1394 11:22 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مجتبی تقوایی شنبه 22 فروردین 1394 09:31 ق.ظ نظرات ()
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic