مجتبی تقوایی چهارشنبه 3 خرداد 1396 05:18 ب.ظ نظرات ()

«شهید حسن بیناباجی »

شهید حسن بیناباجی

متولد : 1340 بیناباج –گناباد

شغل : پاسدار کمیته انقلاب اسلامی

تاریخ شهادت :18/8/1360

شهید حسن بیناباجی در سال 1340 در بیناباج گناباد متولد شد .تولد او همچون بسیاری از شهداء در میان خانواده ای مستضعف و در عین حال مذهبی بود. او از همان اوان کودکی با فقر و استضعاف آشنا شد .تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت به پایان رسانید و در دبیرستان نواب صفوی به ادامه تحصیل پرداخت.در اوج انقلاب اسلامی ایران او نیز از کسانی بود که بر علیه طاغوتیان زمان فریاد برآورد و با امت پرخروش در تظاهرات خیابانی شرکت می نمود و علاوه بر آن در محله عدل خمینی مشهد نمونه ای از یک مبارز ِ متقی بود و در دبیرستان نیز به عنوان فردی انقلابی شناخته شده بود. در 22 بهمن حسن به آرزوی دیرینه اش که همان پیروزی انقلاب اسلامی بود رسید. با پیروزی انقلاب اسلامی شهید بیناباجی در سنگر مدرسه ، به افشای روشهای اغفال گرانه گروهکهای ضد انقلاب اهتمام ورزید.

وی زمانی که انقلاب اسلامی ایران نیاز مبرمی به نیروهای مؤمن داشت ندای امام (ره)را لبیک گفته و به عضویت کمیته انقلاب اسلامی در آمد .باشروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران او نیز همانند تمام جوانان مشتاق ایران راهی جبهه های دفاع مقدس گردید و ماهها در جبهه ها بود پس از بازگشت وی به مشهد بود که منافقین اعلام جنگ مسلحانه علیه جمهوری اسلامی نمودند و هم صدا با آنها بنی صدر خائن نیز شروع به کارشکنی و خیانتهای مدوام بر علیه انقلاب نمود.حسن نمی توانست این خیانتها را ببیند و ساکت بنشیند چراکه او در میدانهای مبارزه و جبهه ها رشادتها و شهادتها را دیده بود و نیک می دانست که این پیروزی ثمره خون هزاران شهید و معلول است و نمی بایست به سادگی ثمره خونهای پاک شهداء را از دست داد.و به همین خاطر مبارزه پیگیر را علیه این کوردلان مزدور آغاز کرد و سرانجام در شب 18/8/1360 طی یک تعقیب و گریز با منافقین به شهادت رسید.

قسمتی از وصیت نامه شهید حسن بینا باجی:

سلام بر شما پدرو مادر خوب و مهربانم ، سلام بر شما پدرو مادری که زجرها کشیدید و فداکاریها کردید تا من را به این سن وسال رساندید که بتوانم این چنین فداکارانه در سپاه اسلام قرارگرفته و به فرمان اماممان با سربازان بعثی و کافر صدام که علیه انقلاب و اسلام برخواسته اند به مبارزه برخیزم...

برادران و خواهران مسلمان؛

این انقلاب را همیشه همچون حال حمایت نمایید که سعادت همه شما در پیروزی کامل این انقلاب است... از مبارزه با آمریکا هرگز غفلت ننمائید که آمریکا در پی فرصت است و مثل اکنون با الهام از رهنمودهای امام در دهان امپریالیست بزرگ و شیطان صفت بزنید.