مجتبی تقوایی دوشنبه 3 اسفند 1394 11:01 ق.ظ نظرات ()

مشاور دینی: 
محتوای سایت دین درمانی برگرفته از منابع اسلام است 

خبرگزاری رسا ـ مشاور دینی گفت: سایت دین درمانی به عنوان یک مرجع علمی می‌تواند در آینده مورده استفاده تمامی دانشمندان و پژوهشگران علوم انسانی به ویژه پژوهشگران حوزه خانواده قرار گیرد.

محمد علی خلیلی بیناباج مدرس آموزش خانواده و مهارت های زندگی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، با بیان این که حدود ده سال در حرم مطهر رضوی پاسخگوی سوالات تربیتی و خانوادگی زائرین و مجاورین بودم گفت: از همان شروع کار منابع روانشناختی را لازم ولی کافی نمی دانستم از این رو به توصیه اساتید محترم واحد مشاوره دینی حرم مطهر به منابع غنی دینی مثل تفاسیر قرآن، نهج البلاغه، نهج الفصاحه، میزان الحکمه و سایر منابع مراجعه کردم.

وی تصریح کرد: پس از مدتی با توجه به بازخوردهایی که از پاسخ به حدود یک هزار سوال دریافت کردم به این نتیجه رسیدم که با تکیه برآموزه های دینی می توان پاسخگوی تمام سوالات تربیتی وخانوادگی بود، بنابراین اولین وبلاگ دین درمانی با نام دین نشاط را راه اندازی وبه تدوین طرح مدون مطابق با آخرین استانداردهای علمی اقدام کردم.

کارشناس ارشد روانشناسی اظهار کرد: این فعالیت ها سبب شد علی رغم مرتبط نبودن رشته تحصیلی ام جهت همکاری با واحد مشاوره دینی حرم مطهر به عنوان کارشناس مشاوره دینی دعوت به کار شوم.

وی عنوان کرد: در سال ۱۳۸۸ همزمان با ادامه تحصیل در رشته روانشناسی عمومی مقطع کارشناسی ارشد وبلاگ دین درمانی را راه اندازی و طرح جامع دین درمانی مشکلات خانواده با موضوعات (ازدواج، همسرداری، تربیت فرزند ومهارت های زندگی) را شروع کردم که حدود شش سال این طرح تحت عنوان یک مدل جدید درمانی به صورت آزمایشی درحال اجرا است.

مدیر سایت دین درمانی خاطر نشان کرد: به صورت روزانه پیشرفت های حاصل اجرای طرح، ازطریق وب سایت تخصصی دین درمانی در اختیار عموم قرار می گیرد.

مدرس آموزش خانواده و مهارت های زندگی تصریح کرد: در چنین عصر و زمانی که ما شاهد موارد گسترش شقاوت و بدبختی در جامعه، غلبه ظلمات و شهوات بر نوع بشر، حضور فعال شیاطین جن و انس و طاغوت ها درجهان هستیم ضرورت دارد که دین به عنوان یک درمان گر فعال حقیقی و حقوقی به صورت جهادی وارد میدان شود و مردم جهان را از این سردرگمی نجات دهد.  

 
بیناباج در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه نام این سایت دین درمانی است محتوای سایت در تبلیغ و ترویج دین تاثیر گذار هست؟ خاطر نشان کرد: پاسخ به  این سؤال پاسخ به چیستی دین درمانی است که شامل کشف استعدادهای مادی و معنوی افراد جامعه، تبیین علائق مادی و معنوی نوع بشر، تحقق اهداف حقیقی مادی و معنوی انسان‌ها و بهرمندی از کتب آسمانی به عنوان نور هدایت درجهت تحقق اهداف می شود.

این مشاوره دینی تاکید کرد: محتوای سایت دین درمانی بر گرفته از منابع دینی است که به آسانی در همه جای جهان در دسترس همگان است و در این سایت بیشتر از آموزه های قرآن و عترت استفاده شده که یار و یاور همیشگی و نور هدایت بشریت است.

مدیر سایت دین درمانی در پایان با بیان اینکه از تمام محققان و پژوهشگران علوم انسانی و اسلامی مخصوصا اساتید حوزه و دانشگاه دعوت به همکاری در این سایت می‌کنیم، افزود: انشاءالله به فضل الهی سایت دین درمانی به عنوان یک مرجع علمی بتواند در آینده مورده استفاده تمامی دانشمندان و پژوهشگران علوم انسانی به خصوص پژوهشگران حوزه خانواده قرار گیرد.

خاطر‌نشان می شود علاقه مندان، محققان و پژوهشگران علوم انسانی و اسلامی می توانند جهت همکاری و  کسب اطلاعات بیشتر از سایت دین درمانی به آدرس اینترنتی www.dindarmani.ir مراجعه نمایند.